Rólam
Pszichológusi diplomámat (MA) klinikai pszichológia szakirányon szereztem. 2010-től tíz éven keresztül egyetemi oktatóként, valamint a Magyar Tudományos Akadémia ösztöndíjas kutatójaként dolgoztam. Matematikusi diplomával (MSc) is rendelkezem.
Munkám során fontosnak tartom, hogy a kialakított kapcsolat őszinte, elfogadó és kölcsönös számításra épülő legyen — és hogy olyan módszereket alkalmazzak, amelyek hatékonyságát tudományos kutatások és saját gyakorlati tapasztalataim egyaránt alátámasztják. Módszereim közé tartozik a kognitív viselkedésterápia, a mindfulness alapú módszerek, illetve a sématerápia.
Elsősorban a következő problémakörökkel dolgozom:
- depressziós tünetek (kedvetlenség, céltalanság, kilátástalanság),
- párkapcsolati és párkereséssel nehézségek (kommunikációs problémák, indulakezelés, konfliktusok, a partner múltjának elfogadása),
- bármilyen LMBTQ-téma (pl. coming out, transitioning, párkeresés)
- szorongások (általános vagy helyzethez kötött, pl. teljesítmény- és konfliktushelyzetek),
- mindennapi függőségek, önszabályozó szokások (pl. számítógépes játékok, YouTube-bambulás, pornó, marihuána, nassolás),
- kényszeres (rögeszmés) gondolatok rituálék, tolakodó, kellemetlen gondolatok,
- fóbia (pl. zárt terek, repülés), pániktünetek (hirtelen, közvetlen kiváltó ok nélküli rosszullét),
- "felnőttkori ADHD".
Minden folyamatban cél az egyensúlyt biztosító pszichés erőforrások erősítése, azaz azoknak a belső erőforrásoknak a megerősítése, amelyek segítenek a hasonló helyzetek minél jobb megoldásában is.
Szívesen várom akkor is, ha nem konkrét problémát szeretne megoldani, hanem olyan kérdésekre keres választ, mint például:
- Mit akarok igazán — és egyáltalán, mit akarhatok - az élettől?
- Hogyan lehetek igazán magam, hogy közben ne tegyem tönkre az életemet?
- Hogyan lehetnék boldog, vagy legalább kevésbé boldogtalan?